IQRF SUMMIT 2018

Ve dnech 24. - 25. 4. 2018 se v pražském hotelu Clarion Congress Hotel Prague uskutečnil 14. IQRF Summit, který pořádala IQRF Alliance. Rozsahem a počtem účastníků se jedná o jednu z největších akcí na podporu IoT ve střední a východní Evropě.

V úvodu summitu byly 240 přítomným účastníkům představeny stávající hardwarové IQRF technologie a softwarové platformy pro možné budování vlastních IoT řešení. Následně v rámci jednotlivých prezentační bloků Smart Building, Industry 4.0 a Smart City představili výrobci a integrátoři vlastní řešení s využitím IQRF technologie.

Firma DEPRAG jako člen IQRF Alliance představila prostřednictvím prezentace obchodního ředitele Pavla Šilhána jednu z novinek ve svém sortimentu pneumatického nářadí DEPRAG Industrial. S využití IQRF technologie a vlastní softwarové aplikace DEPRAG právě uvádí na trh vlastní „inteligentní“ úhlové brusky řady DIQ. Ty jsou svým originálním řešením určeny pro tzv. Smart Factory budované na platformě Industry 4.0. Na stánku DEPRAG v hotelovém lobby byla představena integrace IQRF technologie do DIQ brusek a data, která jsou výstupem softwarové aplikace. DEPRAG tímto vstupuje na dynamicky se rozvíjející segment trhu IoT.