ADAPTIVE DFS - DEPRAG FASTENING SYSTEM

Adaptive Direktverbindung von Blechteilen: Adaptive Montageeinheit ADAPTIVE DFS kombiniert die EC-Servo Schraubtechnologie und EC-Servo Verschiebungstechnologie.

 


 

Adaptiv

Die automatische Detektion der Penetration verläuft unabhängig von der Toleranz der Verbindungselemente (Schrauben) und der Verbindungsteile.

 

Vorteile:

  • Höchste Prozessverlässlichkeit
  • Kürzeste Zykluszeit
  • Optimale Verzögerungsformierung
  • Eliminierung beschädigter Gewinde
  • Geringe Belastung der Verbindungselemente (Schrauben) und der Werkstücke
  • Minimale Einstellungszeit
  • Vorschläge für neue Materialien, Verbindungselemente und Verbindungstechnik

 

 

 

Exakte, automatische Penetrationserkennung

Fortlaufend abrufbare Daten aus den Steuermodulen ermöglichen genaue und automatische Erkennung relevanter Andruckpunkte.

Ideální parametry procesu nezávisle na tolerancích

Časově kritické a nezbytné změny parametrů jsou prováděny nezávisle díky systémům šroubování a posuvu. To zajišťuje ideální parametry procesu nezávisle na tolerancích v součástce a šroubu a snižuje tím značně náklady na analýzu a nastavení parametrů. Nákladné a časově náročné procesy oprav způsobené nečistě vytvořenými průtahy, poškozenými šrouby a závity, jsou díky tomu minimalizovány.

Ideální procesní parametry, které se přizpůsobí každé situaci, zajišťují, aby byly spojované díly - šroub a díl - připevněny co možná nejmenší zátěží.

Oddělená elektronická regulace posuvu a šroubovacího pohonu nabízí rozsáhlé možnosti nastavení parametrů. To zajišťuje vysokou flexibilitu při zpracování nejrůznějších materiálů včetně jejich kombinace.

Připraveno pro nové materiály a spojovací prvky

Implementace speciálních šroubovacích sekvencí pro nové spojovací prvky (šrouby) a materiály budoucnosti jako jsou uhlíkové kompozity a CFRP řízený posuv umožňuje jasně definovat přesné pozicování a okamžik sepnutí.