Výkonné pneumatické kleště DEPRAG INDUSTRIAL - ke střihání i k montáži spon

Pneumatické kleště - Vaše řešení pro střihání nejrůznějších materiálů, ideální nářadí i k montování spon

Často vídáme v hromadné nebo velkosériové výrobě produktů hromadné spotřeby, zejména v automobilovém nebo elektrotechnickém průmyslu, využití ručních kleští, přičemž se střihají nejrůznější materiály a montují nejrůznější druhy spon (hadicové spony, CLIC spony, COBRA spony, pružinové spony atd.). Velkou nevýhodou použití ručních kleští je použití velké fyzické síly  s opakujícím se pohybem ruky při stisku kleští, což pochopitelně vede k únavě obsluhujícího pracovníka montážní linky.  Dokonce může dojít i k onemocnění s trvalými následky. Přirozeně dochází i ke snížení produktivity práce. DEPRAG CZ a.s. proto doporučuje nahradit ruční kleště kvalitními pneumatickými kleštěmi zn. DEPRAG INDUSTRIAL.

PNEUMATICKÉ KLEŠTĚ DEPRAG INDUSTRIAL

pneumatické kleště

Chcete-li ve Vaší výrobě střihat, ohýbat, mačkat, lisovat, montovat spony či plombovat, doporučujeme Vám použít vysoce výkonné a efektivní pneumatické kleště firmy DEPRAG CZ a.s. - stále populárnější je toto nářadí v automobilovém průmyslu, strojírenství, ve výrobě bílé techniky a samozřejmě především v sériové výrobě. Ing. Pavel Šilhán, obchodní náměstek firmy DEPRAG CZ a.s., vidí v pneumatických kleštích velký potenciál do budoucna.

Pneumatické kleště

Mezi nesporné výhody nářadí DEPRAG INDUSTRIAL patří snadná obsluha, extrémně dlouhá životnost, nízká hmotnost a malé rozměry nářadí v poměru k jeho výkonu. Ing. Pavel Šilhán vyzdvihuje další výhody pneumatických kleští: "Zákazníci si často stěžují na vysokou nemocnost svých zaměstnanců díky RSI syndromu. RSI syndrom, neboli Repetitive Strain Injury - poškození z opakovaného namáhání, je způsoben dlouhodobým namáháním rukou pracovníka např. při manuálním střihu pomocí ručních kleští. Řešením, jak se vyvarovat neustále se opakujícího pohybu při stisku manuálního nářadí, je použití pneumatických kleští. Kleště jsou jednoduše ovladatelné a při střihu a montáži snadno použitelné. Maximální svěrná síla standardních kleští DEPRAG INDUSTRIAL činí až 4 500 N, u speciálních kleští přizpůsobeným zákazníkům na míru je svěrná síla ještě vyšší". Tyto hodnoty vychází z účinnosti pneumatického pohonu. Vzduchové kleště se skládají z tělesa s pístem, hlavy kleští, do které jsou uchyceny tzn. čelisti neboli uchycení kleští. Pneumatické kleště pohání stlačený vzduch, píst ihned přenáší energii na hlavu kleští, která ji následně přenáší dál.

Pavel Šilhán, obchodní ředitel společnosti DEPRAG CZ, dodává: Pneumatické kleště naleznou využití především v montáži a při dokončování výrobních procesů a v těžko dostupných (stísněných) místech. Kleště jsou použitelné v každé pozici střihu - díky bezpečnostnímu spouštění a hlavě, která je otočná. Ve firmě DEPRAG CZ se vyrábí kleště jako celek - tedy kleště i uchycení kleští (čelisti) nejmodernějšími technologiemi tepelného zpracování pro zajištění dlouhé životnosti a tím také maximální spolehlivosti nářadí.

Jak zvolit vhodné nářadí pro konkrétní aplikaci?

„V našem rozsáhlém sortimentu nalezne zákazník jak kleště určené ke střihání, tak i kleště k montáži nejrůznějších spon (např. CLIC spon nebo hadicových spon), či kleště určené k mačkání, lisování nebo zcela speciální kleště," objasňuje volbu vhodného nářadí Ing. Pavel Šilhán. Uchycení kleští se volí dle požadované montážní či opravárenské úlohy. Ing. Pavel Šilhán: „Toto objasním na následujícím případu, kdy jsme od našeho zákazníka - tradičního výrobce průmyslových sít, filtrů, technických tkanin a perforovaných materiálů, obdrželi poptávku na pneumatické kleště pro jeho výrobu průmyslových sít. Ve firmě střihali čtyřmilimetrový drát pevnosti 400 až 900 N/mm (až 2000 střihů!). Pro firmu DEPRAG CZ a.s. toto nebyl žádný problém. Zákazník si chválí vybrané kleště. Pracovníci, kteří tyto kleště používají každý den, si cení jejich spolehlivosti, vynikajícího výkonu a ergonomického provedení." Ing. Pavel Šilhán dodává: „Zákazníci nám mohou zaslat vzorek materiálu, který požadují střihat a naši experti jim navrhnout vhodný typ kleští i s čelistmi. Přičemž celkové řešení - kleště + čelisti - navrhujeme individuálně v závislosti na materiálu a aplikaci kleští," zdůrazňuje Pavel Šilhán.

Pomocí střihacích kleští zn. DEPRAG INDUSTRIAL lze střihat a dělit kovy, jako je např. měď, hliník, beryllium, stříbro a dokonce i ocel. Lze střihat i plasty (thermo- a duroplasty). Mezi nejčastěji střihané produkty patří kabely, dráty, lana, hadice.
Standardní kleště DEPRAG INDUSTRIAL - určené ke střihání.

Kromě standardních kleští nabízí firma DEPRAG CZ a.s. i zvláštní kleště, kterými lze kromě stříhání i např. zploštit konce drátů či vytvořit rovná zakončení drátů.

Obchodní ředitel Ing. Pavel Šilhán zdůrazňuje, že se výběr pneumatických kleští se řídí vždy konkrétní aplikací. Neméně důležitý je i výběr správných čelistí. Uchycení kleští (čelisti) přímého i úhlového tvaru, které jsou v nabídce firmy DEPRAG, jsou určeny pro čelní i přímý střih nebo pro přímý středový střih s výměnnými trojhrannými střihacími čelistmi. Kovy lze střihat pomocí čelistí v tzn. provedení břit/kovadlina, kdy je jedno rameno břit a druhé slouží jako podpěrné (kovadlina), toto zamezuje překrývání obou břitů. Čelisti sloužící výhradně ke střihání plastů mají obě ramena břity.

Kleště jsou vybaveny tlačítkem, které slouží k jednoduchému spuštění nářadí, pro větší bezpečnost jsou vybaveny pojistkou. Pneumatické kleště, které jsou určeny pro větší zátěž a u kterých musí být zaručena extrémně dlouhá životnost, mají bezpečnostní páčku.


K rozsáhlé nabídce pneumatických kleští DEPRAG INDUSTRIAL patří i kleště určené k montáži spon. Hadicové spony jsou určeny k rychlému, jednoduchému a spolehlivému upevnění nejrůznějších hadic a armatur. Vyrábí se spony nejrůznějších tvarů, rozsahů upínání, rozměrů i materiálů - počínaje zcela standardními hadicovými sponami, dále jsou běžně vyráběny drátkové spony, spony bez ouška, s jedném nebo dvěma oušky, spony s kloubovým svorníkem, šnekové spony, trubkové spony s dvěma šrouby,  pružinové spony, spony pro uchycení trubek výfuků a mnoha dalších druhů spon. Pro všechny tyto typy spon nabízí firma DEPRAG vhodné pneumatické kleště.

I volba správných hadicových spon podléhá konkrétnímu použití, přičemž rozsah upnutí, sílu, materiál a postup montáže je vždy určován samotnými výrobci spon. Všechny pneumatické montážní kleště zajistí spolehlivé a bezpečné zpracování nejrůznějších spojovacích prvků. Rozteč čelistí lze flexibilně nastavit a přizpůsobit požadovaným montážním úlohám. Kleště jsou vybaveny bezpečnostní páčkou zabraňující samovolnému spuštění nářadí - pro zajištění maximální ochrany obsluhujícího pracovníka. Kleště DEPRAG INDUSTRIAL pro montáž spon jsou určeny pro průměry spony od 8 do 100 mm.


V sortimentu firmy DEPRAG CZ a.s. naleznete i pneumatické kleště určené k plombování a ražbě znaků u měřicích přístrojů, vodoměrů, elektroměrů. Na razítku mohou být vyryta vlastní loga či znaky. K uzavření plomb dojde s přesně definovaným zdvihem kleští. DEPRAG nabízí kromě plombovacích kleští i kleště, které jsou určeny k plombování a následnému zkrácení konce vodiče (drátu).

Mnoho zákazníků požaduje i lisovací/mačkací kleště, které jsou vybaveny vyměnitelnými lisovacími klouby a slouží ke zpracování koncovek vodičů s plastovým pouzdrem, zalisování šestihranných tvarů, BNC konektorů, izolovaných lisovacích kabelových ok, trubkových kabelových ok, mačkacích kabelových ok, neizolovaných plochých konektorů, úhlových plochých konektorů, trnových konektorů a W lisovacích konektorů. Pomocí kleští DEPRAG lze montovat i bezpečnostní kroužky - DIN 471, DIN 472 nebo segerových kroužků pro hřídele, které naleznou využití např. v automobilovém průmyslu.

Nelze zde obsáhnout veškeré aplikace, ve kterých naleznou pneumatické kleště své využití. Kleštěmi lze odstřihávat hadice, montovat články řetězů nebo dutých nýtů, mačkat a lisovat plastové zátky, vsazovat kotvící a uzemňovací svorky, montovat bezpečnostní svorky, děrovat různé díly, vysekávat díly z gumy, plastů, nekovových materiálů, značit plechy, spojovat panty, natahovat ocelová lana, roztahovat koleje, rozšiřovat kabelové průchody, ohýbat drátová oka, vyřezávat a střihat nejrůznější otvory v různých odvětvích průmyslu.

DEPRAG INDUSTRIAL NÁŘADÍ - mapa
Pavel Šilhán: „Nabízíme pneumatické kleště pod zn. DEPRAG INDUSTRIAL téměř pro každou aplikaci. Pokud jste v našem standardním programu nenalezli vhodné nářadí, neváhejte nás kontaktovat. Naši odborníci Vám sestaví kleště zcela dle Vašich požadavků. Pokud hledáte spolehlivé, bezpečné nářadí s vysokým výkonem, ergonomickým provedením a dlouhou životností, pneumatické kleště jsou tou správnou volbou." Toto nářadí úspěšně prodáváme, ostatně jako veškeré nářadí DEPRAG INDUSTRIAL, do celého světa.

K základním kompetencím firmy patří vedle pneumatického nářadí (v nabídce brusky, leštičky, vrtačky, závitořezy, rázové utahováky, kladiva, jehlové oklepávače, kleště, nůžky, pily, nářadí s certifikací ATEX určené zejména do dolů, pilníky atd.) i šroubovací technika, automatizace a pneumatické motory.

 

Kontakt:

Ing. Pavel Šilhán

DEPRAG CZ a.s.

T. G. Masaryka 113

507 81 Lázně Bělohrad

Tel.: +420 493 771 664

Fax: +420 493 771 623

E-mail: p.silhan@deprag.cz